یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

پوستر پانزدهمین جشنواره کتاب‌ رشد

 کتاب‌ها و ناشران برگزیدۀ پانزدهمین جشنواره کتاب رشد

 

 

 

گروه داوری آداب و مهارت‌های زندگی

از همین که هستم، خوش‌حالم، ترجمۀ منصوره شریفی و حمید نمازیها از انتشارات آوای هانا/ تقدیری

مجموعه کتاب چی مثل چیه؟، ترجمۀ افسانه شعبان‌نژاد از انتشارات لوپه‌تو/ تقدیری

 

گروه داوری آموزش و پرورش کودکان استثنایی

راهنمای معلمان در مورد اختلال نقص توجه ـ بیش‌فعالی، ترجمۀ شاهرخ امیری از انتشارات فروزش/ تقدیری

گفتار در کودکان کم‌شنوا: نظریه و عمل، ترجمۀ سایه طاهباز از انتشارات گیسا/ تقدیری

 

گروه داوری اقتصاد، حسابداری و بازرگانی

سواد مالی برای نوجوانان: راهنمای آموزش سواد مالی برای اولیا، تألیف محرم آقازاده از انتشارات مرآت/ برگزیده

 

گروه داوری پیش‌دبستانی: کتاب‌های آموزشی

کلید یادگیری: آموزش کودکان سه تا هفت سال با رویکرد ویگوتسکی، ترجمۀ افسانه اشرفی از مؤسسه فرهنگی - هنری - پژوهشی تاریخ ادبیات کودکان/ تقدیری

 

گروه داوری پیش‌دبستانی: کتاب‌های قصه و شعر

اولین زمستان کاب، ترجمۀ راحله فاضلی از انتشارات شهر قلم/ تقدیری

کلاغ سیاه به سفر می‌رود!، نوشتۀ بابک صابری از انتشارات مؤسسه فرهنگی فاطمی/ تقدیری

کلید، کلید، دسته کلید، سرودۀ اکرم کِشایی از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان/ تقدیری

 

گروه داوری تعلیم و تربیت دینی

مهندسی فرآیند دعا، تألیف سجاد شبانی قهرودی از انتشارات آرنا/ تقدیری

«بر همه کار تواناست» از مجموعۀ خدای ما چه جوریه؟ تألیف سیدمحمد مهاجرانی از انتشارات قدیانی/ برگزیده

 

گروه داوری تفکر و پژوهش

پله‌های نخستین از مجموعه گام به گام تا اندیشه، نوشتۀ محبوبه اِسپیدکار از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان/ برگزیده

 

گروه داوری داستان دوره ابتدایی

تمساح‌های رودخانه‌ی تامبونان، ترجمۀ حسین شیخرضایی از انتشارات مؤسسه فرهنگی فاطمی/ تقدیری

اسکلت بخشنده نوشتۀ محمدرضا شمس از انتشارات هوپا/ برگزیده

 

گروه داوری داستان دوره متوسطه

لَم‌یَزرع نوشتۀ محمدرضا بایرامی از انتشارات کتاب نیستان/ برگزیده

 

گروه داوری رایانه

طراحی شبکه، ترجمۀ زهرا جاوید از انتشارات آوند دانش/ تقدیری

 

گروه داوری روان‌شناسی

101 داستان شفابخش برای کودکان و نوجوانان: کاربرد استعاره در درمان ترجمۀ علی‌محمد نظری و همکارانش، از انتشارات آوای نور / تقدیری

کمال‌گرایی: آگاهی، ارزیابی، درمان، تألیف زهرا سادات حاجی‌ سیدتَقیا تقوی و مهرانگیز پیوسته‌گر، از انتشارات آوای نور

 

گروه داوری ریاضی

کتاب مامان باباها- ریاضی اول دبستان تألیف خسرو داودی از انتشارات خیلی سبز/ تقدیری

 

گروه داوری زبان و ادبیات فارسی

آموزش داستان‌نویسی (سطح یک و دو) ترجمۀ محسن سلیمانی از شرکت انتشارات ویژه نشر/ تقدیری

 

گروه داوری زبان‌های خارجی

Prospect plus 1، 2 و 3 تألیف مجید عسکری ازغندی و همکارانش/ برگزیده

 

گروه داوری سلامت و تربیت بدنی

راهنمای کاربردی کوه‌پیمایی و طبیعت‌گردی ترجمۀ سامان شاهین‌پور و احمد نظری از انتشارات مهرسا/ تقدیری

 

گروه داوری شعر و نثر ادبی

بوق سگ سرودۀ بیوک ملکی از انتشارات پیدایش/ برگزیده

 

گروه داوری علوم تجربی

آسمان شگفت‌انگیز: فرهنگ‌نامۀ دانش‌آموزی نجوم و فضا، تألیف مهدی ناصری، از انتشارات طلایی/ تقدیری

«ماهی‌ها» از مجموعه دانستنی‌های جانوران ایران و جهان تألیف محمد کرام‌الدینی، از انتشارات طلایی/ تقدیری

 

گروه داوری علوم تربیتی

اصول و مبانی دیالوگ: روش شناخت و آموزش، تألیف محمدرضا نیستانی از انتشارات یار مانا/ تقدیری

درس‌پژوهی، ایده‌ای جهانی برای بهسازی آموزش و غنی‌سازی یادگیری، تألیف محمدرضا سرکار ـ آرانی از انتشارات مرآت/ برگزیده

 

گروه داوری فرهنگ و هنر

دایناسورهای مقوایی بسازیم، ترجمۀ علی‌رضا باقری جبلی از انتشارات طلایی/ تقدیری

 

گروه داوری قرآن

دایرة‌المعارف پیامبران، تألیف افسانه موسوی گرمارودی از انتشارات محراب قلم/ تقدیری

مهربان‌ترین پیامبر تألیف غلامرضا حیدری‌ ابهری هر دو از انتشارات محراب قلم/ تقدیری

 

گروه داوری کشاورزی

حشره‌شناسی و مدیریت تلفیقی آفات تألیف سهیلا تکاور، حسین اکبرلو و اسدالله آقامیرکریمی از انتشارات دانشگاه فنی و حرفه‌ای/ تقدیری

راهنمای نگه‌داری گیاهان آپارتمانی ترجمۀ محمد‌رضا داهی از شرکت انتشارات فنی ایران/ تقدیری

 

گروه داوری مدیریت خانواده و بهداشت و کودکیاری

روان‌شناسی و آموزش مهارت‌های زناشویی و بلوغ افراد نابینا، تألیف مریم اصغری از انتشارات آوای نور/ تقدیری

کتاب جامع سلامت خانواده، ترجمۀ مرجان قائمی و سید‌علیرضا طلائی‌ زواره از انتشارات تیمورزاده/ تقدیری

 

گروه داوری مطالعات اجتماعی و سواد رسانه‌ای

ایران‌شناسی تألیف رضا‌مراد صحرایی و همکارانش از انتشارات مؤسسه فرهنگی فاطمی/ تقدیری

 

گروه داوری مکانیک

جداول و استانداردهای صنایع چوب، ترجمۀ مراد سلیمی از انتشارات دانش‌بنیاد/ تقدیری

دکوراسیون چوبی از طراحی تا اجرا، تألیف امیر نظری و رامک فرح‌آبادی از انتشارات فدک ـ ایساتیس/ تقدیری

 

گروه داوری موسیقی

تا بردمیدن گل‌ها تألیف محمدرضا فیاض از شرکت انتشارات سوره مهر/ برگزیده

 

گروه داوری نمایش، فیلم و سینما

نمایشنامه‌نویسی عروسکی، تألیف سیمین امیریان از شرکت انتشارات سوره مهر/ تقدیری

 

گروه داوری هنرهای تجسمی و مباحث عمومی هنر

طراحی گرافیک محیطی، تألیف مصطفی اسداللهی از مؤسسه فرهنگی فاطمی/ تقدیری

کودک و تصویر ۱، تألیف جمال‌الدین اکرمی از مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان/ برگزیده

 

در سه گروه داوری بازی و سرگرمی، چند موضوعی و شیمــــی، هیچ اثری برای کسب عنوان برگزیده یا تقدیری معرفی نگردید.

 

 

ناشران برگزیده این دوره از جشنواره

سه ناشر برگزیدۀ این دوره از جشنواره: 

 

برترین ناشر شهرستانی:

انتشارات یار مانا از شهر اصفهان (با 4 اثر نامزد دریافت جایزه و یک اثر تقدیری)

 

برترین ناشران تهرانی:

مؤسسه فرهنگی فاطمی (با داشتن 9 اثر نامزد دریافت جایزه و موفقیت 4 اثر در کسب عنوان تقدیری جشنواره) 

مؤسسه فرهنگی مدرسه برهان (با داشتن 10 اثر نامزد و یک عنوان اثر برگزیده)