یکشنبه ۳۱ تیر ۱۴۰۳
 

اخبار

انتشار کتاب‌نامه متوسطه نظری 12

انتشار کتاب‌نامه متوسطه نظری 12
دوازدهمین کتاب‌نامه دوره متوسطه نظری،‌ با 263 عنوان کتاب مناسب آموزشی برای دانش‌آموزان، معلمان و مربیان این دوره تحصیلی است که در اختیار دبیرستان‌های کشور گذاشته شده است تا از آن برای رفع نیازهای آموزشی خود بهره برداری کنند.

بنا بر مقدمه کتابنامه مذکور، این تعداد کتاب از از مجموع 839 عنوان کتاب رسیده انتخاب و بقیه یا غیرمرتبط (127عنوان) یا نامناسب ( 449 عنوان) تشخیص داده شده‏اند.

بنا بر همین منبع، از میان 79 ناشری که کتابشان در این کتابنامه راه یافته است، بیش‏ترین کتاب‏های مناسب به انتشارات مرآتدانش با 27 عنوان، فاطمی با 15 عنوان و گل‌واژه با 13عنوان تعلق دارد. همچنین در بین موضوعات درسی کتاب‌های با موضوع ادبیات فارسی، مهارتهای زندگی و تعلیم و تربیت دینی به ترتیب با 71، 37، 29 عنوان کتاب مناسب از بیش‏ترین فراوانی برخوردارند.

نمایه‌های متعددی که در پایان کتاب‏نامه آورده شده است، یافتن کتاب‌ها را برای دبیران، دانش‌آموزان، مربیان، کارشناسان، والدین و سایر مخاطبان، بر اساس عنوان کتاب، نام پدیدآورندگان، موضوع درسی، گروه مخاطب، کلمات کلیدی و نام و  نشانی ناشر آسان می‌کند.

 گفتنی است در پایان کتاب‌نامه 12 نظری ضمیمه‌ای از کتاب‌های مناسب کتاب‌داری و نیز کتاب‌های مناسب آموزشگاه‌های آزاد زبان انگلیسی گنجانده شده است، که به منظور بارگیری سریع‌تر، از فایل الکترونیکی این کتاب‌نامه حذف شده است. لطفاً برای دیدن این پیوست به ترتیب این‌جا  و این‌جا کلیک کنید. 

 فهرست غیر توصیفی کتاب‏های مناسب معرفی شده در این کتاب‏نامه را نیز می‌توانید این‌جا ببینید. مطابق مصوبه 828 شورای عالی آموزش و پرورش، در آموزشگاه‌های کشور تنها امکان خرید، عرضه یا تبلیغ آن دسته از کتاب‌های آموزشی مجاز است که به تأیید سازمان پژوهش رسیده و در کتاب‌نامه‌های رشد معرفی شده باشند.

 برای دریافت نسخه الکترونیکی (PDF) و رایگان این کتاب‏نامه، بر روی پیوند زیر کلیک کنید.

کتابنامه متوسطه نظری شماره 12 کتابنامه متوسطه نظری شماره 12

۲۳ مهر ۱۳۹۲ ۱۲:۲۵
تعداد بازدید : ۲,۸۶۱

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید