شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳
 

اخبار

نشست کمیته علمی هجدهمین جشنواره کتاب رشد برگزار شد

نشست کمیته علمی هجدهمین جشنواره کتاب رشد برگزار شد
کمیته علمی هجدهمین جشنواره کتاب رشد، دیروز 15 دی، طی یک نشست هفت ساعته، فرایند داوری‌های گروه‌ها را مورد بررسی قرار داد و نتایج داوری اغلب گروه‌ها را تأیید کرد.

 

به گزارش دبیرخانه این جشنواره، اعضای کمیته علمی، نتایج گروه‌های داوری، امتیازات کتاب‌ها، دلایل انتخاب کتاب‌ها و محتوای آن‌ها را مورد بحث و بررسی قرار دادند.  

 

علی‌اصغر احمدی، کوروش امیری‌نیا، افشار بهمنی، سید محمد حسین حسینی، حمیدرضا شاه‌آبادی، فریبا کیا و بهنام نیک‌نژاد اعضای کمیته علمی این دوره از جشنواره بودند.

 

در این جلسه که کیومرث جهانگردی دبیر و مهتاب میرایی قائم مقام دبیر جشنواره نیز حضور داشتند، اعضا همچنین با توجه به کیفیت کتاب‌های راه یافته به مرحله نهایی، یک جایزه بیشتر برای گروه‌های فیزیک، پیش‌دبستانی (آموزشی)، تاریخ، ریاضی و زیست‌شناسی انتخاب کردند.

 

گفتنی است مطابق دستورالعمل برگزاری جشنواره، چنان‌چه گروه داوری افزون بر سهمیه اختصاص یافته، کتابی را برای دریافت جایزه مناسب بداند، معمولاً موضوع را به اطلاع کمیته علمی می‌‌رساند و این کمیته بر حسب شرایط و دلایل ذکر شده در دفاع از کتاب مذکور درباره جایزه اضافی تصمیم‌گیری ‌می‌‌کند؛ گرچه در صورت نیاز رأساً نیز می‌تواند از میان کتاب‌های نامزد شده جایزه‌ای را به گروه اختصاص دهد.

 

عناوین کتاب‌های برگزیده و شایان تقدیر جشنواره، در مراسم پایانی هجدهمین جشنواره کتاب رشد معرفی خواهد شد. مراسم پایانی این جشنواره روز سه شنبه 23 دی ماه برگزار می‌شود.

۱۶ دی ۱۳۹۹ ۱۲:۳۵
تعداد بازدید : ۵۱۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید